Черенки граната для укорочення сорт Бала-Мюрсаль
**РОЗМЕНШЕННЯ ГРАНАТУ
Гранат можна розмножити сімома та вегетативним способом. Під час розмноження насінням, витягнутими з високоякісних, великих, солодких плодів, гранат може повторити всі ознаки материнської рослини — якщо сформувати крону кущем і добре доглядати за рослиною впродовж декількох років. Однак основний спосіб розмноження граната — вегетативний, кореневий поросль і держак.
Розміщення кореневою поросллю застосовують для омолодження старих гранатових кущів із гілками, які втратили гнучкість, необхідну для того, щоб можна було покривати рослину на зиму.
Черенкізація як основний спосіб розмноження граната застосовують для отримання якісних саджанців. Вона ґрунтується на регенерації, тобто здатності організму відновлювати функції та ріст окремих органів або їх частин. У процесі регенерації черевички утворюють придаткове коріння.
У держаків треба видалити бічні відгалуження, тонкі верхні, сухі кінці, шипи.
Перед сіданням пагони ріжуть на держаки завдовжки 10-15 см. Нижній зріз роблять прямим під бруньки, верхній — на 2 см вище нирки й на 12 год занурюють у чисту воду з укорінцем. Висаджують черевички на відстані приблизно 10 см один від одного. Під час укорочення черевички заглиблюють у землю так, щоб на поверхні виступала одна нирка, а потім злегка заколисують, причому верхівки обов'язково закривають землею. або накривають банкою. Після висаджування черевички поливають водою до повного зволоження ґрунту.
Щоб рослина швидко та добре вкоренилася, ґрунт постійно має бути вологим. Поливи завершують наприкінці жовтня — на початку листопада, після опанування листя.
Підрослі саджанці граната на наступний рік перевалкою, намагаючись не пошкодити кореневу систему, висаджують під кутом 45 град із нахилом у Південний бік на постійне найтепліше місце в саду.
Граната Бала-Мюрсаль є столовим сортом і з легким укриттям витримує нетривалі морози -17-18 гр.
- Ціна: 84 ₴